Bilgilendirme: Rowenta Servis ile Yaşadığım Olay

  • Home
  • Genel
  • Bilgilendirme: Rowenta Servis ile Yaşadığım Olay

Bugün size benim severek kullandığım, 1 sene önce aldığım ve geçenlerde arızalanan Rowenta saç kurutma makinemden bahsetmek istiyorum. Geçen sene bu zamanlarda aldığım saç kurutma makinesinden ilk zamanlar baya memnundum, ne zaman ateş attı işte o zamandan beri başıma büyük dert olmuştu. Neyse ki iyi bir servis bularak makineyi tamir ettirdim. O sırada tekrar bozulmaması için yapmamız gereken şeyleri öğrendim. Şimdi sizde benim yaşadığımı yaşamayın diye onlardan bahsetmek istiyorum.

1- Prizin Voltajı
Arkadaşlar eve çağırdığım servis direk prizin voltaj seviyesine bakmıştı. Belli voltajlarda çalışan bu makinelere aşırı derece voltaj yüklendiği zaman ateş atıp patlayabiliyormuş. Bu yüzden sizin de makineleriniz yanmadan bir elektrikçiye voltaj ölçümü yaptırırsanız voltaj yüzünden kurutma makinesinin bozulmasını engellersiniz.

2- Isınırsa Kapatın
Bazen farkına varmadan saç kurutma makinesini dar ve kapalı alanda kullanıyoruz. O sırada ısınmaya başlayan kurutma makinesinin ateş atma şansı yükseliyor. Eğer sizde genellikle dar ve kapalı bir alanda çalıştırıyorsanız makineyi aralıklarla elinizle kontrol edin. Cihaz üzerinde herhangi bir ısınma hissederseniz derhal fişten çekin ve dinlenmesi için 20 dakika ona izin verin. Aşırı ısınan saç kurutma makinesi patlamasının yanında size de zarar verebilir. O yüzden ısısına dikkat edin.

3- Kablo Kontrolü Yapın
Çoğu zaman ıslak olarak kullandığımız makine olan saç kurutma makinesine o anın telaşıyla dikkat etmeyiz. Fakat makinenin kablosu zarar görmüşse ya da bir şekilde kopmuşsa siz fişe taktığınızda sizi çarpabileceği gibi makine tamamen yanabilir. Bu yüzden her seferinde makineyi çalıştırmadan önce kabloları bir kontrol edin derim.

4- Son Çare Rowenta Servis Bornova
Arkadaşlar bildiğiniz üzere ben İzmir’in Bornova ilçesinde ikamet ediyorum. Geçen makinem bozulduğunda uzun uğraşlar sonucunda bu Rowenta Servis Bornova’ya ulaştım. Daha önce bir çok servise götürüp tamir ettiremediğim saç kurutma makinemi bir saat bile sürmeden hallettiler. Rowenta Servis Bornova’nın elemanları geldiğinde o kadar sıcak davrandılar ki cidden bu işin hakkını vererek yaptıklarını düşündüm. Kısacası bozulmaması için elinizden geleni yapsanız da saç kurutma makineniz bozulursa dert edinmeyin servisiniz var.

Leave a Comment