Coin Delist Olunca Ne Olur

Kripto para dünyasında sık sık yaşanan dalgalanmanın ardından delist nedir sorusu gündem oldu. Yatırımcılar delist nedir, delist olan coin ne olur gibi soruları araştırmaya başladı.

Coin Delist Olunca Ne Olur?

Milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başlayan kripto paralar Türkiye’de de birçok kişi tarafında yatırım aracı olarak görülüyor. Kripto paralara olan ilgi gün geçtikçe artarken, coin dünyasındaki dalgalanmalarda artmaya başladı. Son dönemde artan dolandırıcılık olaylarının ardından dalgalanmalar da artmaya başladı.
Delist nedir?
Delist listeden çıkarmak anlamına gelmektedir. Bir varlığın boradan kaldırılması yani artık borsa tarafından sağlanan listeden gereksinimlerini karşılanmaması nedeniyle coinin alınamamasıdır.
Ancak bir varlığın listeden kaldırılması için birçok gereksinimin olması gerekmektedir. Bu gereksinimlerin ardından listeden kaldırılma işlemi yapılabilir. Bu duruma delist denir. Bir varlığın delist olması için istenen gereksinimlerin başında proje ağı, proje ekibinin halkla iletişim düzeyi, etik olmayan durum tespiti gibi durumların olması gerekmektedir.
Delist olan coin ne olur?
Kripto para borsası bir coini kaldırmadan önce mutlaka duyuru yapar. Bir coinin delist olması halinde kripto paranın bazı işlem çiftlerine olması anlamına gelir. Binance tarafından veya diğer alanlarda delist edilen coin daha sonra Ethereum veya Bitcoin ile satın alınamaz.
Delist olan bazı coinler
AirSwap (AST)
Aventus (AVT)
Contentbox (BOX)
Cindicator (CND)
Cortex (CTXC)
DragonChain (DRGN)
DATA (DTA)
Dragon Token (DTX)
DAOstack (GEN)
Hydro Protocol (HOT)
IOS (IOST)
MATRIX (MAN)
MobileGO (MGO)
MedicalChain (MTN)
Nucleus Vision (NCASH)
OKEx (OKB)

Yorum yapın