Franke Buzdolaplarınız İçin Hayat Kurtarıcı 3 Öneri!

  • Home
  • Genel
  • Franke Buzdolaplarınız İçin Hayat Kurtarıcı 3 Öneri!

Uzun yıllardan beri evimde Franke marka buzdolabı kullanmaktaydım ve Franke’nin birçok ürününün son derece başarılı olduğunu duymuştum. Zaten buzdolabımda da herhangi bir sorun yoktu ve kullanmaya devam ediyordum. Ancak bir gün buzdolabımda bir arıza meydana geldi ve arızanın neden kaynaklandığı konusunda herhangi bir fikir yürütemedim. Hemen buzdolabını tamir etmek ya da eski haline getirmek için kendimce çözümler üretmeye başladım. Kısa süre içerisinde ne kadar uğraştıysam bu konuda başarılı olamayacağımı fark ettim. Üstelik bir de buzlukta ve dolabın içerisinde bulunan bir sürü yiyecek vardı. Yaz aylarında olmamızdan dolayı da bu yiyeceklerin kısa süre içerisinde soğuk havada depolanması gerekmekteydi. Aksi halde hemen hemen hepsi bozulacak ve çöpe gidecekti. Ben de bu konuda neler yapabileceğimi düşünürken, birden bire aklıma Franke Servis Karşıyaka ile iletişime geçmem gerektiği fikri geldi. Servisi aradığımda son derece ilgili birisi telefonu açtı ve adres bilgilerimi aldıktan çok kısa bir süre sonra servis evime geldi. Buzdolabının tamiri için kolları sıvadılar ve bir yanda da sorunun neden kaynaklandığı konusunda bana açıklama yaptılar. Buzdolabımı nasıl daha uzun ömürlü kullanabileceğim konusunda çeşitli tavsiyeler verdiler.

Buzdolapları’nın da Diğer Beyaz Eşyalar Gibi Bakımdan Geçmesi Gerekmektedir
Buzdolabımı kullanırken son derece memnundum ve uzun yıllar boyu herhangi bir sorun yaşamadım. Ancak servis yetkilileri dolabımın bakımsız kaldığını ve bu nedenle aksamlarının zarar gördüğünü dile getirdiler. Daha önce Buzdolapları’nın herhangi bir şekilde bakım yapılmasının gerekli olduğunu duymamıştım. Ancak buzdolaplarına yapılan bakımların, ömürlerine büyük bir katkı sağladığını öğrendim ve bu konuda yardım almak için Franke Karşıyaka servisinin numarasını aldım.

Buzdolapları Sürekli Olarak Elektrik Kesintisine Maruz Kalmamalı
Tıpkı bir kalp gibi sürekli olarak çalışır halde olan buzdolapları, elektrik kesintileri ve düzensiz akımlardan ötürü çok büyük zararlar görmektedir. Bu zararlar nedeniyle buzdolabının tamamen çöpe atılması gibi durumlarda söz konusu olabilmektedir. Böyle durumlarla karşılaşmak, haliyle maliyetlerin artmasına ve ekonomik açıdan zorlanmanıza neden olacaktır. Buzdolabınızın elektrik kesintilerine ya da düzensiz akıma karşın sürekli olarak tedbirli olması, ömrünün uzamasına neden olacaktır. Franke Servis Karşıyaka personelinin söyledikleri bu şekildeydi ve düzensiz elektrik akımına karşı bir adet voltaj düzenleyici verdiler.

Buzdolaplarının Arka Kısımları Hava Sirkülasyonuna İhtiyaç Duymaktadır
Bilindiği üzere buzdolaplarının tüm aksamları ve çalışmasına yardımcı olan parçaları, arka kısmında yer almaktadır. Bu nedenle birçok kişi buzdolaplarını sürekli olarak duvara yaslayabildikleri kadar yaslamak için çabalamaktadırlar. Ancak bu durum buzdolabının akıcı bir hava ve geniş bir alanla karşılaşmamasına, bu nedenle performans olarak düşmesine neden olmaktadır. Franke Servis Karşıyaka çalışanları, buzdolabım için uygun yeri ve pozisyonu ayarladıktan sonra, tamir işlemlerini de gerçekleştirip evimden ayrıldılar. Vermiş oldukları bilgiler ve hizmetlerden fazlasıyla memnun kaldım.

Leave a Comment