Shiba Coin Yorum Geleceği

Shiba Inu Para – dogecoin rakip köpeğin aynı cins dayanmaktadır – son 24 saat içinde kendi değerinin yüzde 30 kaybetti.

Geçen Cuma günü 0,000077 ABD doları ile rekor bir seviyeye ulaştı, ancak şimdi 0,000045 ABD Dolarına düştü.

Perşembe günkü düşüş, bir balinanın kripto cüzdanlarından 2.3 milyar dolarlık madeni parayı taşımasına bağlandı.

Mem kripto para birimi geçen yıl yüzde 60.000.000 gibi saçma bir artış gösterdi.

Şu anda 26,8 milyar dolarlık bir piyasa değeri var.

Ama yapım bu kadar popüler ve büyümeye devam edip edemeyeceğini tahmin etmek mümkün mü? İşte bilmen gereken.

Shiba Inu Coin nedir?


Web sitesinde, Shiba Inu Coin kendisini “merkezi olmayan kendiliğinden topluluk oluşturmada bir deney” olarak adlandırıyor.

Ağustos 2020’de piyasaya sürüldü ve ShibaSwap adlı kendi merkezi olmayan borsasında listeleniyor.

Shiba Token web sitesi, toplam arzın yüzde 50’sinin, Ethereum blok zincirindeki kripto para birimleri arasındaki otomatik işlemleri kolaylaştıran merkezi olmayan bir finans protokolü olan Uniswap’a kilitlendiğini söylüyor.

Kalan yüzde 50, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’e yakıldı.

Web sitesinde, “Herkesin açık piyasada satın alması ve geliştiricilerin topluluğa bırakabilecekleri takım jetonlarına sahip olmadığı adil ve eksiksiz bir dağıtım sağlaması gerekiyor” deniyor.

Ancak Binance’e göre, “en üstteki 1, 2 ve 5 numaralı cüzdanlar sırasıyla toplam arzın yüzde 50,5’ini, yüzde 7’sini ve yüzde 3’ünü elinde tutuyor”.

Madeni paranın maskotu, Dogecoin’i temsil eden aynı cins olan shiba inu köpeğidir. Ayrıca kendisine “Dogecoin Katili” lakabını da takmıştır.

Shiba Inu neden bu kadar popüler oldu?
Bazı yatırımcılar, hızlı kazanç fırsatı sundukları için Shiba Inu gibi madeni paraları çekici buluyor. Ancak, tüm paranızı bir anda da kaybedebilirsiniz.

Kripto türevleri borsası FTX’in kurumsal satış başkanı Jonathan Cheesman, Bloomburg’a Shiba Inu Coin’in yükselişi hakkında şunları söyledi: “Memlerin değeri var ve 2021’de yatırım yapılabilir bir tez oldu. Düşük dolar fiyatı jetonları perakende için çekici.”

Piyasa, yakında popüler ticaret platformu Robinhood’a eklenebileceği söylentileriyle de hareketlendi.

300.000’den fazla kişi, eklenmesi için bir Change.org dilekçesi imzaladı ve Robinhood henüz yanıt vermezken CEO Vladimir Tenev bu haftanın başlarında platformun “güvenli bir şekilde yeni paralar ekleyip ekleyemeyeceğimizi dikkatlice değerlendireceğini” söyledi. müşteriler için ve yasal gereklilikler doğrultusunda”.

“Şu anda platformumuzda listelediğimiz paralar konusunda kendimizi çok ama çok iyi hissediyoruz. Ve eklediğimiz tüm yeni paralar için daha iyi olmasa da eşit hissetmek istiyoruz.”

Shiba Inu’nun pazarını hareket ettirmek çok fazla zaman almıyor – bu ayın başlarında fiyatı tamamen yükseldi çünkü Elon Musk yavrusunun bir resmini tweetledi.

Musk, kendisinin herhangi bir Shiba Inu Coin’ine sahip olmadığını, ancak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e sahip olduğunu açıkladı.

Shiba Inu fiyat tahmini
Gate.io kripto borsasının baş pazarlama sorumlusu Marie Tatibouet, The Sun’a Shiba heyecanının bir şekilde düzleşmesini beklediğini söyledi .

“Yoğunluk biraz azaldıkça yakın vadede bazı düzeltmelerin geldiğini görüyorum” dedi.

Ancak Ingrained Media’nın kurucu ortağı Jordan McCreery çok daha iyimser.

Geçen hafta, “Shiba’nın bir sentlik kısmından 0,01 dolar veya daha fazlasına büyümek için gerçek bir potansiyele sahip olduğuna inanıyorum” dedi.

“Sadece bu hafta büyük bir sıçrama gördük, önümüzdeki haftalarda 2021’i tamamlarken fiyat muhtemelen çalışmaya devam edecek.”

Fintech firması Broctagon’un CEO’su Don Guo, Shiba Inu’nun 1 doların üzerine çıkmasının imkansız olduğunu söyledi.

The Express’e “SHIB’nin bir dolara ulaşması için bir katrilyon ABD doları piyasa değeri gerekiyor” dedi .

“Karşılaştırıldığında, ABD Ulusal Borcunun tamamı 23.3 trilyon dolar – ve bu şaşırtıcı miktar bile SHIB’nin bu fiyat noktasına ulaşması için gereken miktarın yüzde 3’ünden azını oluşturuyor.

“Mevcut eğilimler göz önüne alındığında, Shiba’nın bir kuruştan daha az bir oranda kendi basketbol sahası içinde kalması daha olasıdır.”

Shiba Inu’ya yatırım yapmalı mıyım?
İnsanlar riskleri kendilerine ait olmak üzere yatırım yaparlar ve kripto para birimleri İngiliz finans otoriteleri tarafından düzenlenmez.

Tüm kripto yatırımları risklidir, ancak Shiba Inu gibi meme paraları özellikle değişkendir ve yatırım yaptığınız her şeyi kaybetmeye hazır olmalısınız.

Finansal İdare Yetkilisi (FCA) Ocak ayında uyardı genellikle yatırımcıların para ile çok yüksek risk alarak içerir, cryptoassets veya yatırımlarında “Yatırım ve onlarla bağlantılı kullandırdığı krediler:.

“Tüketiciler bu tür ürünlere yatırım yaparsa, tüm paralarını kaybetmeye hazır olmalılar.”

Hargreaves Lansdown kıdemli yatırım ve piyasa analisti Susannah Streeter, daha önce riskleri açıklamıştı i .

“Son derece değişken olmasının yanı sıra, çoğu kripto para birimi düzenlenmemiş, bu da yalnızca başka bir belirsizlik katmanı eklemekle kalmıyor, aynı zamanda yatırımcıların dolandırıcılığa karşı çok az veya hiç koruması olmadığı anlamına geliyor” dedi.

Yorum yapın